شما اینجا هستید: خانه » الناز شاکردوست

الناز شاکردوست

یکشنبه 20 بهمن 1392
8 نظر

بیوگرافی الناز شاکردوست

الناز شاكردوست متولد هفتم تیرماه سال ۱۳۶۳ در محله پاسداران تهران است. وی دانشجوی تئاتر از دانشكده هنر و معماري دانشگاه آزاد تهران بوده و در سن ۲۰ سالگی یعنی در سال ۱۳۸۳ با بازی در فیلم گل یخ به کارگردانی کیومرث پوراحمد به سینما وارد شد و ظرف کمتر از یک سال در ۴ فیلم سینمایی: چه کسی امیر را کشت؟ (مهدی کرم‌پور)،‌ قتل آنلاین (مسعود آب پرور)، عروس فراری (بهرام کاظمی) و مجردها (اصغر هاشمی) نقش آفرینی کرد.

در همان سال اول تفاوت بازی در دو فیلم اولش یعنی گل یخ و مجردها نشان از توانایی‌های او داشت. شاکردوست در سال ۱۳۸۵ با بازی در بی وفا اولین ساخته منتقد قدیمی سینما اصغر نعیمی بهترین بازی کارنامه سینمایی اش را به نمایش گذاشت.

فرزند دوم خانواده و یک برادر بزرگتر و یک خواهر کوچکتر از خودش دارد. پدرش تاجر ابزارالات صنعتی و الکترود و مادرش خانه دار است. در دوران دبستان عاشق بازیگری شد، دموکراسی در خانواده شاکردوست به معنی تمام اجرا می‌شود، در کار هنر به هیچ عنوان کسی مانع او نشد و مخالفت کاملا در خانواده‌اش بی معناست؛ همه اتفاقات براساس مشورت روی می‌دهد. با اینکه الناز شاکردوست در رشته ریاضی با معدل ۱۹/۲۳ دیپلم گرفت و رتبه اش در کنکورهنر نیز ۱۱ شد اما بازیگری تئاتر را به عنوان حرفه‌اش برگزید و دانشجوی تئاتر دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران شد.

از کودکی عاشق بازی و نواختن پیانو بوده به طوری که همه اطرافیان پی به استعداد ذاتی او برده‌بودند، با اینکه در خانواده او هیچ پیش زمینه هنری وجود ندارد اما او علاقه فراوانی به موسیقی دارد.

از بین خوانندگان پاپ صدای رضا صادقی را می پسندد و در میان بازیگران زن به بازی گوهر خیراندیش و گلشیفته فراهانی و از بین بازیگران مرد مرحوم منوچهر نوذری و شهرام حقیقت دوست علاقمند است. به فوتبال علاقه فراوانی دارد و از طرفداران دو آتشه پرسپولیس است.

شاکردوست به طور اتفاقی وارد سینما شد، به گفته کیومرث پوراحمد وقتی دنبال یک بازیگر حدوداً ۲۰ ساله میگشته که الناز را دیده و از بازی وی که در آن موقع در تئاتر بازی می‌کرده خوشش آمده و او را در فیلم گل یخ به عنوان بازیگر نقش اول بازی داده‌است.

بازی های مختلف و نقش های مختلف که از او دیدیم او را یک بازیگر باهوش و با استعداد معرفی کرده‌است. بازی‌های متفاوت نظیر یک دختر پولدار در عروس فراری یا یک دختر شل و ول در مجردها یا یک دختر نسل سومی در چه کسی امیر را کشت و بازی بسیار زیبای او در فیلم بی‌وفا که به عنوان یک دختر پایین شهری که شاید هیچ بازیگری نمی توانست این نقش را به این خوبی بازی کند.

حتی هنرمندانی مانند مرحوم منوچهر نوذری از بازی وی تعریف کرده‌اند. همچنین مهدی فخیم‌زاده کارگردان خوب کشورمان عنوان کرده است که الناز شاکردوست به زودی بهترین بازیگر سینمای ایران خواهد شد.

تا سن ۲۲ سالگی بازی در ۱۱ فیلم یک آمار فوق العاده برای یک بازیگر است. منتقدین بسیاری از همان اول از بازی او تعریف کرده‌اند.