شما اینجا هستید: خانه » ایران برای اولین بار سوم هندبال آسیا شد

ایران برای اولین بار سوم هندبال آسیا شد

جمعه 18 بهمن 1392
0 نظر
ورزشی (9)

این دیدار عصر روز پنجشنبه در سالن خلیفه شهر منانه پایتخت کشور بحرین برگزار شد و ملی پوشان هندبال کشورمان موفق شدند با برتری 29 بر 23 مقابل امارات به مدال برنز رقابت‌ها دست یابند.

نیمه نخست این مسابقه نیز با حساب 11 بر 10 به سود کشورمان رقم خورده بود.

ایران نیمه نخست را با دفاع 0-6 شروع کرد و دو تیم در این نیمه چندین بار در موقعیت‌هایی تک به تک ناموفق عمل کردند تا دروزاه بان‌ها مردان اول این نیمه باشند.

در حالی که بازی دو تیم تا دقیقه 16 با حساب 7 بر 5 به سود ایران پیش می‌رفت، رافائل کاستلو سرمربی اسپانیایی تیم کشورمان شروع به تعویض‌های پی در پی بازیکنان کرد اما این تاکتیک نتوانست مثر ثمر واقع شود و نیمه نخست با نتیجه 11 بر 10 به سود تیم ملی هندبال کشورمان به پایان رسید. در این دقایق دفاع باز تیم کشورمان سبب شد خط زن امارات چندین گل برای تیمش به ثمر برساند.

اما تیم ملی هندبال ایران در نیمه دوم با سرعت دادن به بازی توانست اختلاف گل‌های خود را با امارات بیشتر کند و در پایان با حساب 29 بر 23 حریف خود را شکست دهد.

در این دیدار سعید حیدری راد سنگربان جوان تیم کشورمان درخشش بسیار خوبی داشت و بارها بازیکنان تیم امارات را در موقعیت‌های تک به تک ناکام گذاشت.

سعید برخورداری دیگر سنگربان تیم ملی هندبال ایران نیز که در این رقابت‌ها درخشش فوق العاده‌ای داشت، به دلیل درگذشت برادرش به ایران بازگشت و در این دیدار تیم کشورمان را همراهی نکرد.

تیم ملی هندبال کشورمان روز سه شنبه با قبول شکست 23 بر 22 مقابل تیم چند ملیتی قطر از صعود به دیدار پایانی بازمانده بود.

دیدار نهایی این رقابت‌ها ساعت 19:30 امروز (پنجشنبه) بین تیم‌های قطر و بحرین در سالن خلیفه شهر منامه برگزار می‌شود.

تیم ملی هندبال ایران در شانزدهمین دوره مسابقه‌های قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان در بحرین، بر خلاف دوره قبلی در عربستان سعودی که 7 بازیکن اصلی خود را به دلایل مختلف به همراه نداشت و به مقامی بهتر از پنجم نرسید، اینبار با قدرت گام به رقابت‌ها گذاشت و جهانی شد.

تنها بازیکن مطرحی که تیم ملی هندبال ایران را در بحرین همراهی نکرد، ایمان جمالی بود. گفته می‌شود این لژیونر ایرانی که در باشگاه‌های مجارستان عضویت دارد به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تیم ملی ایران نبوده است.

تیم ملی هندبال ایران یکشنبه (13 بهمن ماه) با تساوی 30 بر 30 مقابل بحرین در شانزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان، بدون قبول شکست در این رقابت‌ها برای آغازین بار به مسابقه‌های قهرمانی جهان صعود کرد تا هندبالیست‌های غیور کشورمان که کمتر توجه رسانه‌ها به آنان جلب می‌شود، در ادامه راهیابی تیم‌های ورزشی کشورمان به مسابقه‌های جهانی، آنان نیز برای ایران افتخارآفرینی کنند.

هندبالیست‌های کشورمان در چهار مسابقه قبلی خود در این مسابقه‌ها نیز مقابل کره جنوبی قهرمان 9 دوره آسیا و پرافتخارترین تیم قاره کهن به تساوی 24 بر 24 رسیدند، در مصاف با عربستان سعودی نیز به تساوی 22 بر 22 رضایت دادند و مقابل چین و ازبکستان به ترتیب با نتایج 34 بر 27 و 54 بر 22 پیروز شدند.

شانزدهمین دوره مسابقه‌های هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان از 5 تا 17 بهمن ماه با شرکت 12 تیم در دو گروه در شهر منامه پایتخت کشور بحرین جریان دارد.

در گروه نخست این رقابت ها، تیم‌های ایران، ازبکستان، کره جنوبی، چین، عربستان سعودی و بحرین و در گروه دوم نیز تیم‌های عمان، امارات عربی متحده، کویت، عراق، ژاپن و قطر حضور داشتند.

از هر گروه، دو تیم به مرحله نیمه نهایی صعود کردند و دیدارهای نیمه نهایی روز سه شنبه برگزار شد و تیم‌های قطر و بحرین با برتری مقابل ایران و امارات به دیدار نهایی صعود کردند.

سه تیم برتر این رقابت‌ها به مسابقات هندبال قهرمانی جهان در سال 2015 در قطر صعود می‌کنند.

با توجه به اینکه تیم قطر توانسته است به مرحله نیمه نهایی صعود کند، به دلیل میزبانی مسابقه‌های جهانی، سه تیم دیگری که به مرحله نیمه نهایی صعود کرده‌اند (بحرین، ایران و امارات عربی متحده)نیز به مسابقه‌های قهرمانی مردان جهان راه یافته‌اند.

اسامی 19 بازیکن اعزامی تیم ملی هندبال ایران به شانزدهمین دوره مسابقه‌های قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان در بحرین به این قرار است: سعید حیدری راد، شاهو نصرتی، مهرداد صمصامی، سجاد استکی، پویا نوروزی نژاد قره لو، الله کرم استکی، محمدعرفان سعیدی، مجتبی حیدرپور، مهدی بیجاری، محمد سیاوشی شاه عنایتی، میلاد مسایلی، حسن خلیقی ولی آباد، سجاد ندری، هادی طالبی، رحیم مومنی زاده، علی اکبر خوشنویس زارچ، سعید برخورداری، محمدرضا رجبی و علیرضا موسوی قلعه.