شما اینجا هستید: خانه » عکس: بزرگترین آتشفشان عالم

عکس: بزرگترین آتشفشان عالم

شنبه 03 اسفند 1392
0 نظر
عجیب ولی واقعی (43)

مریخ که این روزها درکانون توجهات بسیاری ازاخترشناسان و زیست اخترشناسان قرارگرفته بزرگترین قله آتشفشانی درمنظومه شمسی راداراست.این قله که المپوس نام دارد از بزرگترین عوارض سطحی مریخ شناخته می شود و چیزی بالغ بر 23 کیلومتر ارتفاع دارد که این عظمت باعث می‌شود تا در تصاویر ماهواره‌ای تهیه شده ازسیاره مریخ این عارضه به خوبی به چشم آید و حتی از فواصل بسیار زیاد قابل تشخیص باشد.

این قله البته نام بزرگترین آتشفشان سامانه خورشیدی را نیز به همراه خود به یدک می کشد که حجم آن حدودا 100برابر بزرگترین آتشفشان‌ها بر روی زمین است. برای مقایسه جالب است بدانید ارتفاع قله اورست که بلندترین قله کره زمین است چیزی حدود 8850 متر است که دربرابر ارتفاع زیاد آلمپوس (23000 متر) کمتر به چشم می آید.

عکس: بزرگترین آتشفشان عالم عکس: بزرگترین آتشفشان عالم عکس: بزرگترین آتشفشان عالم عکس: بزرگترین آتشفشان عالم عکس: بزرگترین آتشفشان عالم عکس: بزرگترین آتشفشان عالم عکس: بزرگترین آتشفشان عالم عکس: بزرگترین آتشفشان عالم عکس: بزرگترین آتشفشان عالم عکس: بزرگترین آتشفشان عالم عکس: بزرگترین آتشفشان عالم عکس: بزرگترین آتشفشان عالم عکس: بزرگترین آتشفشان عالم عکس: بزرگترین آتشفشان عالم