شما اینجا هستید: خانه » بهترین عکاسان جهان

بهترین عکاسان جهان

جمعه 18 بهمن 1392
0 نظر
شخصیت‌ها (84)

Art Wolfe

بهترین عکاسان جهان

عکاس طبیعت و مجری تلویزیونی محبوب کسی که عکس‌هایش از حیات وحش، منظره‌ها و فرهنگ‌های بومی از زیبایی و گوناگونی دنیای طبیعت تجلیل می‌کند.

Garry Winogrand

بهترین عکاسان جهان

یکی از عکاسان خیابانی فوق العاده دهه ۱۹۶۰ و ۷۰ میلادی است. عکس‌های Winogrand از زندگی روزمره شهری پیچیده، عمیق و گاهی طنز است.

Mario Testino

بهترین عکاسان جهان

یکی از مشهورترین عکاسان جهان است. از او بار‌ها برای عکس‌های فشن خیره کننده‌اش و کمپین‌های تبلیغاتی‌اش برای Gucci و Dolce & Gabban تجلیل شده است.

Alfred Stieglitz

بهترین عکاسان جهان

عکاسی پیشگام، ترقی دهنده خستگی ناپذیر کار دیگران و شخصی بسیار مهم و تاثیرگذار در توسعه عکاسی و مورد قبول واقع شدنش به عنوان یک فرم جدی هنری.

Eugene Smith

بهترین عکاسان جهان

عکاس مشهور مصالحه ناپذیر آمریکایی، او عکاس خبری (فوتوژورنالیست) است که از نبرد جنگ جهانی دوم عکاسی کرده است.

Sebastiao Salgado

بهترین عکاسان جهان

Salgado شغل موفق خود به عنوان یک اقتصاد دان را در سال ۱۹۷۳ رها کرد تا عکاس خبری شود و از آن زمان پروژه‌های متعددی را در سراسر دنیا انجام داده است، که فقر و نابرابری اجتماعی را در بر می‌گیرد.

Man Ray

بهترین عکاسان جهان

بسیار خلاق، الهام گرفته از سبک سورئالیسم، شخصی که بیشتر عکس‌های مشهورش نتیجه آزمایشاتش روی فوتوگرام‌ها بود.

Irving Penn

بهترین عکاسان جهان

عکاس آمریکایی، به طور گسترده‌ای برای پرتره‌های استودیوییش، عکاسی از اجسام بی جان و کارهای فشنش تحسین شده است. عکس‌هایش با دقت زیادی ترکیب بندی شده‌اند و با توجه زیادی به جزئیات گرفته شده‌اند.

Arnold Newman

بهترین عکاسان جهان

مشهور به پدر عکاسی محیطی (environmental photography) است، Newman ترجیح می‌داد تا در خانه سوژه یا محل کارش از او عکس بگیرد و از محیط اطرافش برای افزودن بینش به شخصیت سوژه استفاده کند.

Annie Leibovitz

بهترین عکاسان جهان

شاید بتوان گفت مشهورترین عکاس پرتره‌ای که امروز کار می‌کند، Leibovitz از افراد نامدار بسیاری عکاسی کرده است. اغلب استادانه و مبتکرانه.

Neil Leifer

بهترین عکاسان جهان

عکاس ورزشی تحسین برانگیز که در دهه ۱۹۶۰ عکس‌های برجسته‌ای از محمد علی کلی گرفته و بعد‌ها برای ۴۰ عدد از جلد‌های مجله تایم (Time magazine) عکاسی کرده است.

Frans Lanting

بهترین عکاسان جهان

عکاس طبیعت اهل هلند و مشارکت‌کننده نشنال جئوگرافیک (National Geographic) که کارهایش روی سیاست‌های دولت در مورد حفاظت از منابع طبیعی مستقیما تاثیرگذار بوده است.

Michael Kenna

بهترین عکاسان جهان

عکس‌های تک رنگش با ساده گرایی (مینیمالیست) از طبیعت، اغلب در مکان‌های دور و استفاده از نوردهی‌های طولانی روی عکاسان بیشمار دیگری تاثیر گذاشته است.

Yousuf Karsh

بهترین عکاسان جهان

آمریکایی – کانادایی، مشهور به خاطر نورپردازی خیلی دقیقش، شخصی است که مشهورترین عکاس پرتره دوره خود شد. عکس پرتره برجسته او از Winston Churchill در سال ۱۹۴۱ شهرت دارد.

Lewis Hine

بهترین عکاسان جهان

عکاس مستند و فعال اجتماعی که عکس‌های تکان دهنده‌اش از شرایط کارخانه‌ها در آمریکا و کار کشیدن از کودکان تاثیر مستقیمی روی قانون استخدام ایالات متحده (US) داشته است.

Anne Geddes

بهترین عکاسان جهان

عکاس پرتره استرالیایی که به خاطر عکس‌های فانتزیش از کودکان و مادران، نقد و تحسین شده است، موفقیت تجاری فوق العاده‌ای داشته که بیش از ۱۸ میلیون جلد از کتابش فروش رفته است.

Brassaii

بهترین عکاسان جهان

عکاس و مجسمه ساز مجارستانی شخصی که برای عکس‌هایش از پاریس در دهه ۱۹۳۰ شهرت بین المللی یافت، عکس‌هایی که در کتابش «Paris by Night» نمایش داده شده‌اند.

David Bailey

بهترین عکاسان جهان

یکی از نقش‌های برجسته نسل جدید عکاسان برجسته دهه ۱۹۶۰ میلادی، بیشتر برای عکس‌های فشن و پرتره‌اش (Krays, Beatles) شهرت دارد، امروزه هم فعالیت دارد.Ansel Adams

بهترین عکاسان جهان

بسیار تاثیر گذار، استاد عکاسی تک رنگ (monochrome) منظره. بخشی از شهرت وی به عکس‌هایش از تجلیل زیبایی و عظمت پارک ملی Yosemite و سیستمش « Zone system» برای محاسبه دقیق نوردهی باز می‌گردد.

این مطلب را با جمله‌ای از Arnold Newman به پایان می‌بریم: «ما عکس‌ها را با دوربین‌هایمان نمی گیریم، بلکه با قلب و ذهنمان می‌گیریم».