شما اینجا هستید: خانه » ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح

ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح

جمعه 26 دی 1393
100 نظر
شخصیت‌ها (84) Teresa Fidalgo

واقعا ترسا فیدالگو (Teresa Fidalgo) چه کسی است؟ آیا می‌خواهید ترسا فیدالگو یا روح سرگردان در شبکه‌های اجتماعی! که شبح سفید نیز نامیده می‌شود را بهتر بشناسید و سرگذشت عجیب این دختر بیچاره را که این روزها همه جا در اینترنت، اینستاگرام و فیس‌بوک صحبت از اوست را بدانید. به نظر شما آیا واقعا داستان‌هایی پیرامون اشباح و زن سفید (White Lady) واقعیت دارند؟ آیا داستان ترسا فیدالگو اساسا واقعیت داشته است یا اینکه زاییده تخیلات یک کارگردان پرتغالی بوده است؟ به نظر شما اگر واقعا ترسا فیلدالگویی وجود داشته است، آیا اکنون روح سرگردان و شبح سفید او می‌تواند به کاربران شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام آسیب بزند؟!

با مطلبی جدید و داغ تحت عنوان ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح سرگردان با شما خوانندگان عزیز مجله اینترنتی آنگو همراه هستیم. با ما و ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح در شبکه‌های اجتماعی همراه و سرگرم باشید.

ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo White Lady کیست؟

ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo White Lady کیست؟

ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح

اخیراْ مطالبی عجیب در شبکه‌های اجتماعی بخصوص اینستاگرام به همراه عکسی از یک زن سفیدپوش منتشر شده است که از زبان دختری به نام ترسا فیدالگو بوده و مضمون آن بصورت زیر است:

من Teresa Fidalgo هستم. اگر این پیغام را روی ۲۰ عکس دیگر (در اینستاگرام) منتشر نکنی، برای همیشه با تو خواهم خوابید.

این پیام در هفته گذشته به سرعت در زیر هزاران عکس در اینستاگرام بازنشر شد و در ادامه آن پیام، متن زیر نیز آمده است:

دختری این پیام را نادیده گرفت و بعد از ۲۹ روز مادرش مرد. تو حتی می‌تونی در مورد من توی گوگل جستجو کنی.

در واقع شما می‌توانید عبارت Teresa Fidalgo را در گوگل جستجو کنید، هر چند نتایج جستجوی حجیمی که در مقابل شما قرار می‌گیرند هیچ‌کدام در بردارنده‌ی این موضوع که وی وجود خارجی داشته است نمی‌باشند، اما در عوض شما با حجم زیادی از مطالب متفاوت روبرو می‌شوید که به نوعی بازنویسی ناقصی از داستان فیلم کوتاه یک تهیه‌کننده‌ی پرتغالی به نام David Rebordão می‌باشند.
فیلم کوتاه A Curva که از آن دسته از فیلم‌هایی بوده است که در بازه زمانی خود به دلیل بازنشر زیاد در شبکه‌های اجتماعی بسیار معروف گردیده است، توسط David Rebordão پرتغالی تهیه و ساخته شده است. آیا فیلم A Curve بر اساس واقعیت بوده است؟ آیا این فیلم اشاره به شایعاتی در مورد تصادف یک دختر در جاده‌های پرتغال دارد؟ با ادامه مطالب ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح همراه آنگو باشید.
ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo را بشناسید

این فیلم کوتاه ۱۲ دقیقه‌ای داستان چند دوست است که در حال رانندگی در جاده‌ای کوهستانی هستند و یکی از آنها در حال فیلمبرداری از اتفاقاتی است که برایشان روی می‌دهد. آنها در راه به دختری به نام Teresa Fidalgo برخورد می‌کنند که بصورت مجانی سفر می‌کرده است. آنها ترسا فیدالگو را نیز سوار ماشین خود کرده و به راه خود ادامه می‌دهند. در میانه‌ی راه، فیدالگو که تمام مدت ساکت بوده است به مکانی اشاره می‌کند که قبلاً مرده است! در همین زمان که دوربین به سمت صورت ترسا فیدالگو برمی‌گردد تا چهره او را نشان دهد ناگهان چهره خونین او در مقابل دوربین ظاهر می‌گردد

هر چند داستان‌های زیادی در طول سال‌ها در مورد زنان سفیدپوش (White Ladies) از جمله همین داستان ترسا فیلدالگو بر سر زبان‌ها افتاده است، اما چیزی که باعث متفاوت و همه‌گیر شدن داستان این دختر شده است وجود لینک‌های بسیار زیاد (و البته غیر واقعی) در اینترنت است که به داستان واقعی در مورد تصادف یک دختر در جاده‌ای در پرتغال اشاره می‌کنند. همین نتایج و مطالب باعث شده‌است تا نوجوانان و حتی جوانان زیادی از سرتاسر دنیا داستان را باور کرده و مدام آن را بازنشر نمایند.

در پایان اگر عقل سلیم شما نمی‌تواند بر این مطلب غلبه که کند که یک روح نوجوان با قدرتی ماورایی نمی‌تواند از طریق شبکه‌های اجتماعی به افراد صدمه بزند، به این واقعیت توجه کنید که Rebordão بارها به این موضوع که این داستان از پایه جعلی است اذعان کرده است.

David Rebordão در مصاحبه‌ای که با شبکه Channel TVI پرتغال داشت گفت بسیار شگفت‌زده شده است از اینکه می‌بیند این داستان در این وسعت جهانی پخش شده است و موفقیت‌آمیز بوده است و این همه مدت دوام آورده است. وی همچنین گفت به دنبال بودجه‌ای است که فیلم‌های بعدی خود را بسازد!

بروزرسانی در مورد Teresa Fidalgo

خوانندگان مجله اینترنتی آنگو دقت کنید داستان ترسا فیدالگو از پایه و اساس زاییده توهمات یک کارگردان بوده‌است. ما در این مطلب سعی کردیم حواشی و جریانات پیرامون این قضیه را بررسی نماییم.

بعد از انتشار مطالب متعدد در شبکه‌های اجتماعی و پخش عکس‌های متفاوت در مورد روح ترسا فیدالگو در اینستاگرام، چندی پیش وب‌سایت مجله انگلیسی Independent اقدام به انتشار چند مطلب در مورد ترسا فیدالگو کرد. در ادامه لینک دو مطلب مرتبط با Tresa Fidalgo در وب‌سایت مجله ایندیپندنت را مشاهده می‌کنید.

به یاد داشته باشید که در دنیای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هر داستانی را باور نکنید و آن را جدی نگیرید! مانند دو مورد زیر:
ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo را بشناسید‌‌
‌‌ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo را بشناسید‌‌

بختک چیست؟

بعد از انتشار این مطلب و استقبال خوانندگان آنگو از آن، در برخی از نظرات دوستان در مورد بختک سوالاتی پرسیده بودند که لازم دیدیم در اینجا در این مورد اطلاعاتی به کاربران مجله اینترنتی آنگو بدهیم.

بَختَک حالت سنگینی است که گاهی در خواب به انسان دست می‌دهد، رؤیای وحشتناک توأم با احساس خفقان و سنگینی بدن که انسان را از خواب می‌پراند. در حین این رویا، شخص احساس می‌کند جسم سنگینی بر روی بدن او قرار گرفته و امکان حرکت هیچ یک از اعضای بدنش وجود ندارد. عمدتاً شخص تلاش می‌کند فریاد هم بزند اما این امکان نیز برای وی وجود ندارد.

در افسانه‌ها و باور عامیانه ایرانی بختک نام موجودی تخیلی است که شبها قصد خفه کردن افراد در خواب را دارد. برخی منابع نیز بختک را با کابوس هم‌معنی دانسته‌اند که این مساله درست نیست و بختک با کابوس متفاوت است.

ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح ترسا فیدالگو Teresa Fidalgo داستان یک روح

نام‌های دیگر بختک: خفتک، خفتو، برفنجک، درفنجک و فرنجک و فدرنجک و برغفج و برخفج و خفج و فرهانج و کرنجو، سکاچه و تپتپو هم گفته شده به عربی کابوس می‌گویند.

پدیده پزشکی فلج خواب در واقع همان بختک است. هنگام خواب در مرحلهٔ حرکات سریع چشم (REM)، یعنی مرحله‌ای که فرد رویا می‌بیند، مغز انسان انتقال پیام‌های عصبی به سوی عضلات اسکلتی (به استثنای عضله دیافراگم و عضلات چشم) را متوقف می‌کند، تا مثلاً وقتی در خواب می‌بیند می‌دوید، از رختخواب بلند نشوید و شروع به دویدن نکنید!

وقتی که شما قصد دارید از خواب بیدار شوید، مغز مجدداً کنترل عضلات را به دست می‌گیرد. اما برخی اوقات، قبل از اینکه مغز کنترل عضلات اسکلتی را به دست گیرد و عضلات از حالت فلج بودن خارج گردند، انسان هوشیاری خود را باز می‌یابید که نتیجهٔ آن احساس ترس‌آور فلج بودن بدن خواهد بود. که عوام به آن بختک می‌گویند.

برا کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پدیده پزشکی یه لینک‌های زیر مراجعه نمایید:

چنانچه شما نیز اطلاعات و یا منابعی در مورد روح سرگردان ترسا فیدالگو! دارید می‌توانید از بخش نظرات با دوستان خود در مجله اینترنتی آنگو به اشتراک بگذارید.