شما اینجا هستید: خانه » تعیین جنسیت جنین

تعیین جنسیت جنین

پنج شنبه 24 بهمن 1392
0 نظر
بارداری (16) جنین

آقایان دارای دو نوع اسپرم هستند اسپرمی که حاوی کروموزوم X است و اسپرمی که حاوی کروموزوم Y است اسپرم X دارای سر بیضی بوده درشت تر و سنگین تر و با حرکت کمتری نسبت به اسپرم Y است و طول عمر آن بیشتر است.

اسپرمY کوچکتر، فرزتر و با سرعت بیشتری می‌باشد و دارای دم بلندتری است سر آن نیز گرد است ولی طول عمر آن کوتاه تر است و بسیار کم جان تر و ضعیفتر است. در واقع تفاوت این دو نوع اسپرم است که پایه و اساس انتخاب جنسیت را تشکیل می‌دهد و تمام روشهای انتخاب جنسیت در دنیامبتنی بر این تفاوتها می‌باشد.

تعیین جنسیت جنین تعیین جنسیت جنین

یک نکته مهم این است که اگر چه اسپرمهای Y کم جانتر و دارای عمر کوتاه تری هستند ولی تعداد اسپرمهای این نوع بسیار بیشتر از اسپرمهای X است و این جبران‌کننده نقطه ضعف آنهاست. و موجب یکسان شدن تعداد موالید دختر و پسر می‌شود. اسپرمهای Y نسبت به محیط اسیدی بسیار حساس هستند و سریعا در این محیطها از بین می‌روند و در مقابل اسپرمهای X در این محیط‌ها مقاومت بیشتری دارند و به این علت در تعیین جنسیت از شستشوهای اسیدی یا قلیایی استفاده می‌شود.

طبق مطالب فوق یکی از مهمترین نکات در تعیین جنسیت، تعیین زمان تخمک گذاری می‌باشد و اگر مقاربت در حوالی زمان تخمک گذاری صورت گیرد، پسر بدنیا خواهد آمد چرا که در زمان تخمک گذاری ترشحات دهانه رحم از همیشه قلیایی تر و رقیق تر است و ارتجاع پذیر تر است و حرکت اسپرمهای Y را بسیار سهل و آسان می‌کند اما اگر مقاربت ۳ تا ۴ روز بعد یا قبل از تخمک گذاری اتفاق بیفتد شانس پسر شدن بشدت کاهش می‌یابد و احتمال دختر زیاد می‌شود.

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب جنسیت می‌توان از آن بهره جست ارگاسم زن در هنگام مقاربت است. می‌دانیم که در هنگام ارگاسم زنانه ترشحات با PH قلیایی از دهانه واژن ترشح می‌شود که همزمان با انقباضات عضلات واژن باعث بالا راندن اسپرمهای پسر و کمک به حرکت ان اسپرمها به سمت رحم می‌شود و این مورد به زوجهای خواهان فرزند پسر پیشنهاد می‌شود.

تعیین جنسیت جنین تعداد اسپرم در تعیین جنسیت جنین

تعداد اسپرم در تعیین جنسیت جنین

تعداد اسپرم‌ها

در زوجهایی که ۲ یا بیش از ۲ فرزند دختر دارند و خواهان پسر می‌باشند مرد باید یک آزمایش شمارش اسپرمی بدهد چرا که اگر تعداد اسپرمهای مرد در یک سی سی کمتر از ۲۰ میلیون باشد احتمال دختر دار شدن ۸۰% و اگر زیر ۵ میلیون باشد این احتمال ۱۰۰% خواهد بود.

کلا هر اتفاقی که باعث افزایش اسپرمها شود به نفع پسر شدن است و برعکس به نفع دختر شدن. اگر تمام موارد در بالا بطور همزمان و زیر نظر فرد مجرب در تعیین جنسیت و به درستی انجام شود می‌توان بین ۸۰% تا ۹۰% به حصول نتیجه مطلوب امیدوار بود. البته تعیین زمان تخمک گذاری مهمترین مورد است و تجربه و دقت زیادی را طلب می‌کند. چون حتی اگر ۲۱ ساعت در تعیین زمان اشتباه کنیم نتیجه متفاوت خواهد بودو در ضمن تمام این روشها باید از حدود ۲ ماه قبل از بارداری انجام شود خصوصا روشهای تغذیه‌ای از ۱٫۵ ماه قبل از بارداری باید شروع شود. بدون شک حتی اگر یک روز از لقاح پیشین باشد جنسیت جنین مشخص است و نمی توان آن را تغییر داد و اگر قرار است تعیین جنسیتی انجام شود حتما باید قبل از بارداری باشد.

تعیین جنسیت جنین تغذیه در تعیین جنسیت جنین

تغذیه در تعیین جنسیت جنین

روش تغذیه‌ای برای تعیین جنسیت

در این روش از طب سنتی قدیم و روشهای علمی جدید استفاده می‌شود بر اساس طب قدیم خوردن بعضی از غذا‌ها مانند کاهو، توت فرنگی، خرملا، هل، زعفران … در هنگام بار دار شدن به پسر شدن و مصرف ماست، ترشی، تخم مرغ… به دختر شدن جنین منجر می‌شود.

همچنین بر اساس بررسی‌های انجام شده، ثابت شده است که تغییر در غلظت بعضی از املاح خون باعث کمک به تعیین جنسیت می‌شود به این شکل که افزایش سدیم و پتاسیم و کاهش کلسیم و منیزیم بدن برای افرادی که خواهان پسر هستند و عکس آن برای دختر شدن جنین کمک‌کننده است البته باید حداقل به مدت ۴ تا ۶ هفته انجام شود تا کارساز باشد البته این رژیم حتما باید زیر نظر پزشک و مراقبتهای خاص و با مقادیر معین انجام شود و انجام خودسرانه آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.