شما اینجا هستید: خانه » حامد زمانی

حامد زمانی

جمعه 25 بهمن 1392
1 نظر

حامد زمانی کیست؟

حامد زمانی متول سال ۱۳۶۷ در شهر میمه اصفهان، خواننده پاپ ایرانی و از نظر برخی پدیده‌ای جدید در نسل سوم پس از انقلاب اسلامی در عرصه خوانندگی است. حامد زمانی اولین کسی است که ارزش های انقلاب ایران را بصورت حیرت انگیز و با شور انقلابی وارد عرصه هنر و موسیقی کرد. وی دانشجوي كارشناسي ارشد علوم سياسي دانشگاه تهران است.

وی از دوران کودکی یعنی ۷ سالگی قرائت قرآن مجید را آغاز نمود و چندی بعد در کلاس‌های موسیقی سنتی شرکت کرد و دوره آواز سنتی را گذراند. زمانی در ادامه این روند به موسیقی پاپ روی آورد. موضوع ترانه‌های وی اغلب مذهبی – انقلابی و یا در واکنش به رویدادهای سیاسی روز ایران می‌باشد که بسیار مورد استقبال صدا و سیما قرار می‌گیرند. اولین اثر حامد زمانی به نام «زینت آسمون» در سال ۱۳۸۴ درباره امام حسین (ع) اجرا شد.

جوایز حامد زمانی

حامد زمانی در اولین کنگره بین‌المللی امام هادی(ع) با ترانه حضرت ماه برگزیده این جشنواره شناخته شد. وی همچنین در اولین جشنواره موسیقی ضد آمریکایی طبس که در سفارت سابق ایالت متحده آمریکا در تهران برگزار شد با ترانه تحریم نفر برگزیده بخش ترانه شد.

ترنه مرگ بر آمریکا

در ۱۳ آبان ۱۳۹۲ ترانه‌ای از حامد زمانی به نام مرگ بر آمریکا در برابر سفارت سابق آمریکا در ایران رونمایی شد. این ترانه با شعر محمد مهدی سیار و همکاری دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تولید شده بود. واشنگتن‌پست به نقل از آسوشیتد پرس در این باره نوشت: «تندروها در ایران به امید آن که میزان خشم را در جریان مذاکرات هسته‌ای با قدرت‌های غربی بالا ببرند، در مقابل سفارت سابق آمریکا در تهران از دو ترانه «مرگ بر آمریکا» رونمایی کردند. این ترانه‌ها در روز شنبه، پیش از تظاهرات گسترده‌ ‌و از پیش برنامه‌ریزی شده روز دوشنبه که به مناسبت سالگرد اشغال سفارت آمریکا در سال ۱۹۷۹ ترتیب داده شده بود، اجرا شدند.»