شما اینجا هستید: خانه » دلیل سردرد بعد از رابطه جنسی و سکس

دلیل سردرد بعد از رابطه جنسی و سکس

چهارشنبه 17 دی 1393
0 نظر
بهداشت جنسی (14) رابطه جنسی

شما یا همسرتان بعد از سکس دچار سردرد می‌شوید؟ آیا دلیل سردرد بعد از رابطه جنسی و سکس را می‌دانید. با آنگو همراه باشید. در مورد سردرد‌‌های بعد از سکس باید گفت علل مختلفی باعث بروز آنها می‌شود. برخی از سردرد‌‌ها ناشی از فشاری است که در حین رابطه جنسی و سکس به گردن و عضلات نگهدارنده گردن و پس سر وارد می‌شود. برخی ناشی از باز شدن عروق خونی مغز و افزایش جریان خون مغز می‌باشند. برخی ناشی از مصرف برخی داروها در حین یا قبل از سکس می‌باشد و برخی ناشی از پارگی عروق خونی داخل مغزی. برخی از سردرد‌‌ها نیز ناشی از افت قند خون بعد از رابطه جنسی می‌باشد.
دلیل سردرد بعد از رابطه جنسی و سکس دلیل سردرد بعد از رابطه جنسی و سکس

دلیل سردرد بعد از رابطه جنسی و سکس

پوزیشن نامناسب حین سکس: اگر پوزیشن نامناسب در حین سکس داشته باشیم یا فشار بیش از حدی به گردن و عضلات پس سری وارد کنیم بعد از نزدیکی به خاطر خستگی عضلات و فشار ناشی از انقباض این عضلات، سردردی را احساس می‌کنیم که بیشتر در نواحی پس سری و در دو طرف گردن می‌باشد. راه درمان این سردرد اصلاح پوزیشن نزدیکی و همچنین کاهش فشار به سر و عضلات پس سر در حین نزدیکی می‌باشد.

رژیم غلط غذایی قبل از سکس: اگر از نظر غذایی فرد مدت زمان زیادی گرسنه بوده باشد و در این حال به نزدیکی بپردازد به دلیل آنکه عضلات انرژی زیادی حین نزدیکی مصرف می‌کنند قند خون افت کرده و شایعترین علامت آن سردرد همراه با ضعف می‌باشد. حتی فرد عرق سردی نیز می‌نماید. برای رفع این نوع سردرد لازم است حدود ۳ تا ۴ ساعت قبل از نزدیکی وعده‌‌ای غذایی مصرف شود و میزان قند خون در حد متعادلی حفظ شود. همچنین کمی مواد قندی بعد از سکس مصرف شود. مثلا دو قاشق عسل در نصف لیوان اب حل شود و مصرف گردد.

مصرف دارو قبل از سکس: گاهی اوقات فرد داروهایی مصرف می‌کند تا سکس بهتری را تجربه کند، مثلا قرص ویاگرا مصرف می‌کند. این قرص باعث تجمع خون داخل مغز شده و ایجاد بی قراری و سر درد می‌نماید. کاهش دوز یا عدم مصرف قرص مانع از ایجاد سردرد می‌شود.

استرس و اضطراب حین سکس: در نزدیکی‌‌ای که در حال اضطراب و تنش عصبی انجام می‌شود خون زیادی داخل مغز جمع می‌شود و عضلات نیز فشار زیادی را تحمل می‌کنند و ایجاد سنگینی و رخوت بعد از نزدیکی می‌کند. لذا حفظ آرامش و طمانینه در سکس و پرهیز از تنش و اضطراب باعث می‌شود سردرد ایجاد نشود. همچنین گاهی اوقات فعل و انفعالات زمان نزدیکی باعث افزایش فشار خون و ایجاد سردرد ناشی از آن می‌شود.

فشار بیش از حد به عروق مغزی: گاهی اوقات به دلیل فشار بیش از حد در حین نزدیکی عروق مغزی پاره می‌شوند و خونریزی داخل مغزی رخ می‌دهد که سردرد شدید و ناگهانی ایجاد می‌کند. این سردرد نیاز به بررسی سریع و اقدامات پزشکی سریع دارد لذا فرد در صورت ایجاد سردرد شدید و ناگهانی باید به سرعت به پزشک مراجعه نماید.

دلیل سردرد بعد از رابطه جنسی و سکس مشکلات جنسی آقایان

مصرف برخی از داروها باعث می‌شود تا سردرد بعد از نزدیکی ایجاد نشود یا سردرد کمتری ایجاد شود. قرصهای پروپرانولول ۱۰ میلی گرمی باعث کم شدن اضطراب و تنش عصبی شده و با کاهش فشار روی قلب باعث کمتر شدن سردرد می‌شود.این قرص بصورت ۱۲ ساعتی و صبح و شب مصرف می‌شود.
همچنین مصرف قرصهای آسپیرین یا بروفن نیز کمی قبل از نزدیکی می‌تواند کمک کند تا سردرد ایجاد نشود یا سردرد کمتری ایجاد شود. استفاده از موادی مثل عسل بلافاصله بعد از سکس نیز باعث عدم افت قند خون شده و مانع از ایجاد سردرد ناشی از کاهش قند خون می‌شود.
البته نکته مهم این است که هیچ نوع دارویی بدون تجویز و مشورت پزشک نبایستی مصرف شود.