شما اینجا هستید: خانه » رابطه جنسی در دوره بارداری

رابطه جنسی در دوره بارداری

پنج شنبه 24 بهمن 1392
0 نظر
بارداری (16) رابطه جنسی

برای مقاربت در دوران بارداری منعی وجود ندارد مگر اینکه یک مشکل پزشکی وجود داشته باشد یا پزشکتان شما را از انجام اینکار منع کرده باشد. به یاد داشته باشید که اینکار آسیبی برای کودکتان به همراه نخواهد داشت چرا که کودک در رحم در یک مایع محافظی شناور است که از او به خوبی مراقبت می‌کند.

اگر سابقه سقط جنین داشته اید یا در حین بارداری عوارض خاصی مشاهده می‌کنید مانند خونریزی و… ممکن است دکتر شما را از انجام مقاربت منع کند یا آن را محدود کند. چگونه میتوان رابطه جنسی راحتی در دوران بارداری داشته باشیم؟

رابطه جنسی در دوره بارداری رابطه جنسی در حاملگی

رابطه جنسی در حاملگی

هنگام باراداری باید موضع خود را برای راحتی بیشتر تغییر دهید چرا که ممکن است پس از ماه چهارم، وقتی که به پشت دراز میکشید احساس سرگیجه و یا حالت تهوع داشته باشید و این به دلیل فشار خونیست که به دلیل وزن رحم متحملید. در این موارد برای راحتی بیشتر مقاربت در آب توصیه می‌شود. اگر در طول مقاربت انقباض‌های دردناکی را احساس می‌کنید و یا خونریزی واژینال دارید باید مقاربت را متوقف کرده و بلافاصله با دکتر خود تماس بگیرید. گفتگو و برقراری ارتباط با شریک زندگی‌تان در مورد اینکه چطور ارتباط بهتر و راحت‌تری برقرار کنید می‌تواند عمده نگرانی‌های شما را برطرف سازد.

تغییر تمایلات جنسی در دوران بارداری

اکنون که شما حامله هستید ممکن است که تمایلات جنسی‌تان متفاوت شود. علت آن تغییر هورمونهای جنسی برخی از زنان در هنگام بارداری است به طور مثال ممکن است در طول سه ماهه اول، برخی از زنان علایق جنسی خود را از دست بدهند چرا که معمولا آنها خسته و مقاربت برای آنان ناراحت‌کننده است.

اگر دکتر شما فعالیت جنسی‌تان را محدود نکرده بدانید بهترین راه برای حفظ صمیمیت با همسر خود رابطه جنسی است. صمیمی بودن حتما نیازی به داشتن مقاربت ندارد بلکه عشق ورزی میتواند آن را پایدار تر هم کند. شما میتوانید عشقی که ایجاد شده در این زمان توسعه دهید وقت بیشتری با هم بگذرانید و زمانی را برای پیاده روی اختصاص دهید. هنگام شام شمع روشن کنید و خوابگاه عاشقانه‌ای برای خود بسازید.چگونه می‌توانم پس از به دنیا آمدن کودک رابطه جنسی خود را از سر بگیرم؟

رابطه جنسی در دوره بارداری بارداری و رابطه جنسی

بارداری و رابطه جنسی

به طور کلی، شما می‌توانید، فعالیت‌های جنسی خود را هنگامی که به بهبود رسیده اید و خونریزیتان متوقف شده است و یا احساس راحتی بیشتری در حین مقاربت دارید، از سربگیرید. با این حال ممکن است دکتر شما این کار را به بعد از اولین معاینه بعد از زایمان موکول کند.
پس از بارداری، برخی از زنان متوجه خشکی در ناحیه مهبل در طول مقاربت می‌شوند که این وضعیت ممکن است ناراحتی و درد ایجاد کند که باید برای کاهش درد و ناراحتی ناشی از خشکی واژن، از روان‌کننده‌ها در طول مقاربت استفاده کنند.

زنانی که با شیر خود نوزاد را تغذیه می‌کنند تجربه تاخیر در تخمک گذاری و عادات ماهیانه خود را تجربه میکنند. تخمک گذاری قبل از شروع دوره قاعدگی رخ خواهد داد، پس به یاد داشته باشید که شما هنوز می‌توانید باردار شوید پس برای کنترل تولد نوزادی دیگر از توصیه‌های پزشک خود استفاده کنید.