شما اینجا هستید: خانه » شما نظر بدهید/ دولت چگونه می‌تواند با سبد کالایی نیازهای مردم را برآورده کند؟

شما نظر بدهید/ دولت چگونه می‌تواند با سبد کالایی نیازهای مردم را برآورده کند؟

دوشنبه 14 بهمن 1392
0 نظر
اقتصاد (17)

به گزارش آنگو، دولت برای کمک به اقشار کمتر برخوردار کشور طرح اعطای سبد کالایی را اجرایی کرده است. سال پیشین دولت دهم با طرحی موسوم به عیدانه که 75 هزار تومان به سرپرست هر خانوار پرداخت می‌کرد، مشابه همین ایده را اجرایی کرده بود. البته پرداخت پول نقد به مردم در نهایت منجر به رشد نقدینگی شد و انتقاد سخت بسیاری از اقتصاددانان را به همراه داشت.

برخلاف ایده سال پیشین، طرح سبدکالایی این امکان را ایجاد کرده تا مبلغ 80 هزار تومان در چرخه اقصاد کشور به گردش درآید و حداقل پول‌های اعطایی به بخش‌های دیگر اقتصاد منتقل نشود. با این حال اعطای سبد کالایی به بخشی از مردم نارضایتی‌هایی را به همراه داشته است.

به طور مثال کارگران به شدت از اینکه تحت پوشش این طرح نبود، گلایه دارند. بازنشستگان هم به دولت انتقاد می‌کنند که چطور از دریافت سبد کالایی محروم شده‌اند. از سوی دیگر تمامی کارمندان دولت سبدکالایی گرفته‌اند.

به نظر شما سبد کالایی بدست تمام آنهایی که به آن نیاز داشته‌اند رسیده است؟ آیا این سبد کالایی مشکلی از مردم را حل می‌کند؟ طرح جایگزین دیگری به جای سبد کالایی برای کمک به نیازمندان قابلیت اجرایی داشت؟ از محصولات درون این سبد رضایت دارید؟ و آیا اساسا در صورتی که به اشتباه در لیست دریافت کنندگان سبد کالایی قرار گرفته باشید، حاضرید سبد کالای خودتان را دریافت نکنید؟

خوانندگان آنگو می‌توانند در بخش کامنت‌های همین خبر دیدگاه‌های خود در مورد سبد کالایی را بیان کنند.