شما اینجا هستید: خانه » پاسخ به سوالات مرتبط با رابطه جنسی و سکس

پاسخ به سوالات مرتبط با رابطه جنسی و سکس

شنبه 20 دی 1393
0 نظر
جنسی (12) مسائل جنسی

با سری جدید پاسخ به سوالات مرتبط با رابطه جنسی و سکس زناشویی با شما همراه هستیم. امیدواریم مطرح کردن این پرسش و پاسخ‌های مرتبط با مسائل جنسی و زناشویی به زوج‌های جوانی که تازه زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند و غالبا بدلیل شرم و حیا از مطرح کردن سوالات جنسی خود با مشاوران یا پزشکان متخصص این زمینه خودداری می‌کنند، کمک نماید.
پاسخ به سوالات مرتبط با رابطه جنسی و سکس پاسخ به سوالات مرتبط با رابطه جنسی و سکس

پاسخ به سوالات مرتبط با رابطه جنسی و سکس

با مجله اینترنتی آنگو و پزسش و پاسخ در مورد سکس زن و شوهر و مسائل مرتبط با سکس همراه باشید.

مقدار و حجم طبیعی مایع منی چقدر است؟

مقدار مایع منی بسته به شرایط زیر گوناگون است: تعداد دفعاتی که مرد انزال منی (خروج منی از آلت تناسلی) داشته است، قوای جسمی مرد، سن و غیره. اما این مقدار معمولا به اندازه یک قاشق چایخوری است. برخی افراد نسبت به میانگین مردها مقدار کم تری مایع منی تولید می‌کنند که لزوما مشکل پزشکی محسوب نمی‌گردد.

آیا ممکن است هنگام دخول، ادرار مرد به همراه مایع منی وارد واژن شود؟

بندرت ممکن است چند قطره از ادرار که از قبل در مجرای ادراری مانده با مایع منی مخلوط شود. اما در حالت معمول خیر. چون سیستم کارکرد نعوظ آلت تناسلی مرد و انزال در هنگام سکس به شکلی است که راه ورود دریچه مثانه به مجرای ادرار را مسدود می‌کند. در برخی افراد که به دلیل بیماری این دریچه به خوبی محکم نمی‌شود، این احتمال وجود دارد اما مقدار آن خیلی زیاد نیست.

آیا ویاگرا در دراز مدت اندازه آلت تناسلی مرد را بزرگ می‌کند؟

به هیچ عنوان. ویاگرا تنها برای نگهداشتن خون در آلت تناسلی و در نتیجه آن بر کیفیت نعوظ تاثیرگذار است. البته فراموش نکنید که ماندن زیاد خود در آلت تناسلی خود مشکلاتی را در دراز مدت برای آقایان ایجاد خواهد کرد.

آیا استفاده از کرم‌، اسپری‌ و پمپ‌های موجود در بازار می‌تواند باعث کلفتی آلت تناسلی مرد شود؟

خیر! نهایت تاثیری که این ابزار دارند این است که بر اثر تحریک موضعی و یا بخاطر جنبه روانی و اطمینانی که به فرد می‌دهند، یا مثلا مثل پماد ویکس باعث پرخونی آلت تناسلی شده وروی کیفیت نعوظ اثر بگذارند. اما بهتر است تا جای ممکن از این تحریکات استفاده نشود چون اعصاب آلت تناسلی ممکن است در طول زمان به محرک‌‌های دیگر کمتر جواب بدهد و روی روابط جنسی فرد با شریک جنسی‌‌اش اثر منفی بگذارد.
پاسخ به سوالات مرتبط با رابطه جنسی و سکس پاسخ به سوالات مرتبط با رابطه جنسی و سکس

آیا کاندوم در به تعویق انداختن زمان انزال تاثیر دارد؟

در حالت کلی بله. اگر از کاندومهای ضخیم استفاده شود، تحریک پذیری آلت تناسلی مرد را کم تر کرده و ممکن است انزال را به تاخیر بیاندازد. کاندوم‌‌های delay (تاخیری) بطور خاص برای این موضوع ساخته شده‌‌اند. این کاندوم‌‌ها به موادی آغشته می‌باشند که احساس آلت تناسلی را کم می‌کنند و بنابراین تحریک را کم کرده و زمان انزال را به تاخیر می‌اندازند. توجه داشته باشید استفاده مدام از این نوع بی‌حس کننده‌ها نیز خطر مقاوم شدن آلت تناسلی در برابر مواد بی‌حس‌‌کننده افزایش می‌دهد.

پس از سکس ترشحات شیری رنگ و ضخیمی از واژنم پیدا خارج می‌شود که بوی بدی می‎دهد.

اگر رابطه‎ی جنسی دارید و ترشحات واژن‌تان گوناگون از قبل است باید حتماً به پزشک و یا ماما در درمانگاه‎ محل سکونت‌تان مراجعه کنید، چون ممکن است دچار عفونت یا یکی از بیماری‎های مقاربتی شده باشید. خجالت کشیدن برای طرح همچین مسائلی نزد شخصی که در روز مرتباً با مواردی اینچنین سروکار دارد بی‎مورد است. مسئله‎ی اصلی این است که اگر شما به آن حد بالغ شده‎اید که سکس و رابطه‎ی جنسی را تجربه کنید حتماً آنقدر بلوغ فکری دارید که برای درمان پزشکی مناسب نیز اقدام نمایید. به یاد داشته باشید که مراجعه نکردن به موقع به پزشک و یا ماما می‎تواند در مواردی به نازایی ختم شود پس با خودتان تعارف نکنید و حتماً در اولین فرصت به دنبال تشخیص و درمان این مسئله باشید.

چرا واژن من ترشح دارد؟

ترشحات واژن برای مرطوب و سالم نگاه داشتن این عضو حساس ضروری می‌باشند. این ترشحات همچنین در خارج کردن میکروب‎های وارد شده به واژن، مانند یک فلاش تانک عمل می‎کنند و چون مقداری باکتری بی‎ضرر در خود دارند در مقابل عفونت‎ها بدن را حفظ می‎نمایند. همین ترشحات هستند که در هنگام سکس محیط واژن را مرطوب می‎کنند تا عمل دخول آلت تناسلی مرد به آسانی صورت پذیرد.

آیا کاندوم‎هایی برای سکس از راه دهان وجود دارند؟

بله، کاندوم‎هایی مخصوص با طعم‎ها و رنگ‎های متفاوت برای سکس دهانی وجود دارند، که ظاهر این کاندوم‎ها با کاندوم‎های دیگر تفاوت زیادی ندارد مگر در رنگ، بو و طعمشان و اینکه ساده بوده و خاردار نیستند. همچنین مواد لغزنده (Lubricant) ندارند. برای خانم‎ها نیز کاندوم‎هایی وجود دارد که بر روی آلت تناسلی قرار می‌گیرند. در صورت عدم دسترسی به این کاندوم‎ها می‎توانید کاندوم‎های آقایان را تهیه کرده، ازکنار برش داده و بصورت یک لایه درآورید و از آن استفاده نمایید.
متوجه شده‎ایم همسرم به هپاتیت ب دچار است. گویا این بیماری از طریق سکس نیز منتقل می‎شود. آیا دیگر نمی‎توانیم سکس داشته باشیم؟
هپاتیت نوع ب بیماری است که مانند ایدز از طریق انتقال فراورده‎های خونی و ترشحات واژن (در زنان) و مایع منی (در مردان) به دیگران انتقال می‎یابد. شما می‎توانید پس از زدن واکسن مربوطه که در سه مرحله انجام می‎شود تا حدی از ابتلا به این مریضی در امان باشید. در مورد سکس باید از کاندوم استفاده کنید و در صورت داشتن جراحت و یا زخم در ناحیه‎ی تناسلی (بطور مثال تبخال تناسلی) تا بهبود کامل آن و گرفتن تایید پزشک معالج اقدام به نزدیکی نکنید، زیرا انتقال بیماری‎های مقاربتی چون هرپس (تبخال) با کاندوم قابل جلوگیری نمی‎باشند. و از طریق ترکیدن تبخال‎ها و آزاد شدن مایع آن فرد می‎تواند ویروس‎های عامل هپاتیت را به شریک جنسی خود منتقل کند.

تکنیک کِگِل یا تمرین‌‌های عضلات کف لگن چیست؟

این تکنیک توسط دکتر آرنولد کِگِل برای کمک به بهبود وضعیت جسمانی زنان پس از زایمان ارائه شد و هدف از انجام آن تقویت عضلات لگنی در خانم‎ها و در نتیجه بند آوردن خونریزی پس از زایمان بود. دکتر کگل بعدها دریافت که انجام این نرمش‎ها به افزایش لذت جنسی هم کمک می‎کند. در مردان این تمرینات می‌تواند به ارگاسم طولانی‌تر و همچنین افزایش شدت انزال (پاشش مایع منی) کمک نماید. تنوع این حرکات زیاد است اما ریشه‎ی همگی آن‎ها یکی است.

تمرینات کگل برای مردان و زنان:

خروج ادرار را در هنگام ادرار کردن بوسیله‎ی سفت کردن عضلات لگنی متوقف کنید و بعد دوباره رها کنید.عضلات لگن را منقبض کرده، به مدت یک ثانیه نگه دارید و رها کنید. این حرکت را روزی سه بار و هربار ده مرتبه انجام دهید. به‎تدریج تعداد انقباضات و دفعات را به ده بار انقباض به تعداد بیست دفعه در روز برسانید.
برای تنوع در انجام این تمرین‎ها مدت نگاه داشتن انقباض را به سه ثانیه افزایش دهید و بعد عضلات را رها کنید. شما می‎توانید مخلوطی از تمرین‎ها را انجام دهید (یکبار دفعات را طولانی و کوتاه کنید و بار بعد تعداد انقباضات را).
در هنگام نزدیکی انقباض عضلات لگنی موجب ایجاد لذت برای شما و شریک جنسی‎تان خواهد بود.تکنیک کگل را حداقل برای شش هفته انجام دهید. نتیجه یکباره حاصل نمی‎شود اما تدریجاً تفاوت را متوجه خواهید شد.برخی پزشکان معتقدند زنان باردار باید تعداد تمرینات خود را صد بار بیشتر از افراد عادی انجام دهند تا آمادگی لازم را برای انجام زایمانی راحت‎تر و سالم‎تر داشته باشند. در آقایات انجام مرتب این تمرین‌‌ها به بر طرف شدن انزال زودرس و کیفیت نعوظ کمک بسیاری میکند.
پاسخ به سوالات مرتبط با رابطه جنسی و سکس پاسخ به سوالات مرتبط با رابطه جنسی و سکس
به تازگی سکس بدون کاندوم داشته‎ام. مایع منی خارج از واژنم ریخته شد اما پریودم عقب افتاده، آیا امکان بارداری وجود دارد؟
در ترشحی که پیش از انزال منی از نوک آلت مردان بیرون می‌‏آید مقداری اسپرم وجود دارد. پس بله، احتمال دارد که باردار شده باشید. مردها حتماً باید در موقع دخول کاندوم را پوشیده باشند. البته معمولاً توصیه می‎شود که کاندوم را پس از پیش‎نوازی اولیه و دقیقاً زمانی که آماده‎ی دخول هستید بپوشید چون ممکن است در حین مالیده شدن به اطرافِ تخت و لحاف و غیره پاره و یا آلوده شود. می‎توانید برای تست حاملگی نوارهای تست ادرار را از داروخانه بخرید و یا به دکتر مراجعه کنید.
اگر در هنگام انزال منی، همسر در موقعیتی باشند که زن روی مرد قرار داشته باشد، آیا احتمال حامگی وجود دارد؟ من شنیده‎ام که در این حالت مایع منی بیرون ریخته و احتمال حاملگی را از بین می‎برد.
خیر، این موضوع درست نیست. در هربار انزال تعداد ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون اسپرم همراه مایع منی به بدن زن وارد می‎شوند که اگر زوج از وسیله‎ی جلوگیری از بارداری استفاده نکرده باشند احتمال حاملگی خانم وجود دارد و این به نحوه دخول بستگی ندارد. ضمناً‎ برخی افراد تصور می‎کنند که اگر مرد در وقت انزال کاندوم بپوشد احتمال باروری خانم به صفر می‎رسد. اما این نیز درست نیست چون در هنگام دخول (پیش از انزال) قطراتی از نوک آلت مردان خارج می‎شود که غالباً حاوی اسپرم است و همان قطرات می‌توانند مسبب بارداری باشند. کلاً ۸۵% از خانم‎هایی که از هیچگونه وسیله‎ی جلوگیری استفاده نمی‎کنند، در عرض یکسال باردار می‎شوند. اسپرم می‎تواند در جهات مختلف جهش کند و از دهانه‎ی رحم بگذرد. اگر خانم در زمان تخمک‎گذاری باشد و اسپرم هم سالم باشد احتمال برخورد تخمک و اسپرم بالا رفته و به احتمال زیاد عمل لقاح صورت می‎پذیرد. و مابقی اسپرم‎ها ممکن است از واژن به بیرون بریزند اما همان یکی کافی است. بنظر می‎رسد که شما تمایلی به باردار شدن ندارید اگر چنین است، با مراجعه به پزشک و یا درمانگاه نزدیک محل سکونت خود می‎توانید آموزش‎های لازم را برای جلوگیری از بارداری ببینید.
شنیده‎ام که اگر در وان آب داغ و یا در زیر دوش آب داغ سکس کنیم، به‎ دلیل گرمای آب اسپرم‎ها کشته می‎شوند و احتمال حاملگی وجود ندارد، درست است؟
خیر، سکس در وان حمام، زیر دوش و در استخر، هم می‎تواند منجر به حاملگی شود و هم انتقال یافتن امراض مقاربتی. دستگاه تناسلیِ خارجیِ مردان از یک آلت و کیسه‎ی بیضه‎ها (حاوی دو بیضه) تشکیل شده است. کار کیسه مذکور این است که بیضه‎ها را در دمایی برابر با ۵ درجه خنک‎ تر از دمای بدن نگاه ‎دارد. عمل اسپرم‎سازی نسبت به تغییرات دما بسیار حساس است. در هوای گرم ماهچه‎‌‌های کیسه‎ی بیضه‎ها شل می‎شود و در نتیجه بیضه‎ها از بدن دورتر می‎شوند و حرارت آن‎ها پایین‎تر می‎آید. برعکس در هوای سرد، این ماهیچه‎ها منقبض می‎شوند و بیضه‎ها اختلاف ۵ درجه‎ای خود را حفظ می‎کنند. البته نشستن در آب داغ در عملِ معمول اسپرم‎سازی اختلال ایجاد می‎کند اما برای جلوگیری از بارداری کافی نیست. برای مردانی که دچار اختلالات باروری هستند توصیه می‎شود که از نشستن در آب داغ، گرفتن سونا و اعمال مشابه خودداری کنند. بطور کلی توصیه می‎کنم برای اطمینان بیشتر همیشه در هنگام سکس از کاندوم استفاده نماییدحتی برای سکس در وان!

روش‌‌های جلوگیری از بارداری چیست؟

استفاده از قرص‌‌های ضد بارداری در انواع مختلف، کپسول‌‌های زیر پوستی، کاندوم، بستن لوله در خانم‌‌ها، بستن لوله در آقایان یا وازکتومی، آیودی، روش طبیعی و سکس منقطع از شایع‌‌ترین راه‌‌های جلوگیری از بارداری هستند. که چنانچه هرکدام صحیح استفاده شوند در صد موفقیت بالایی دارند.

بهترین پوزیشن برای سکس کدام است؟

حالتی که هر دو با آن راحت باشید بهترین است. هیچ تجویز خاصی در این مورد وجود ندارد.

ازچند راه می‎توان سکس داشت؟ کدام راه برای هر دو طرف بهتر است؟

اگر بخواهیم ذات طبیعت و عمل دخول را در نظر بگیریم، تنها ارتباط از راه واژن را توصیه می‎کنیم. اما در برخی موارد افراد به دلیل تنوع خواهی و یا به دلایل دیگر از روش‎های آنال (از راه مقعد) و اورال (از راه دهان) نیز اینکار را انجام می‎دهند و اصولاٌ انجام کاری خارج از شیوه صحیح آن مشکلاتی را در پی دارد.

آیا برای خانم‎ها هم سکس دهانی مقدور است؟

بله و بر طبق آمارهای موجود این روش که به عنوان پیش‎نوازی و یا آماده سازی خانم‎ها و نزدیک‎تر نمودن زمان رسیدن آنها به ارگاسم بکار می‎رود، در ۹۵% خانم‎های مورد تحقیق به عنوان روش محبوب شناخته شده است. با این روش چون از نظر ذهنی و جسمی شریک جنسی خود را آماده برقراری ارتباط جنسی می‎کنید هم او و هم خود شما لذت بیشتری از عمل دخول خواهید برد زیرا غدد مترشحه‎ای که در طرفین داخل واژن وجود دارند به تولید لوبریکنت (مواد لغزنده) بیشتری می‎پردازند که عمل دخول را آسان‎تر می‌کند. اما باید مراقب بیماری‌های تناسلی و نظافت آلت تناسی همسر خود باشید.

چرا پس از چند بار به انزال، مقدار مایع منی کم می‌شود؟

بطور معمول اگر فاصله بین دفعاتی که به انزال می‌رسید کم باشد (این زمان در میان افراد مختلف گوناگون است) بطور طبیعی از مقدار و غلظت مایع منی کم می‌شود. این مسئله ربط چندانی به قدرت باروری ندارد، چون در هر قطره مایع منی میلیون‌‌ها اسپرم وجود دارد. در ضمن ضعف کلی بدن هم می‌تواند بر روی توانایی جنسی و مقدار مایع منی اثر بگذارد
منبع: pezeshkan.org