شما اینجا هستید: خانه » کیک‌های عروسی رمانتیک

کیک‌های عروسی رمانتیک

سه شنبه 22 بهمن 1392
0 نظر
عمومی (19) عروسی

کیک عروسی کیکی سنتی است که بعد از ضیافت شام عروسی سرو می‌شود و در مناطقی از دنیا همچون انگلستان، کیک عروسی صبح روز بعد از مراسم سرو می‌شود. ولی در فرهنگ امروزی این کیک در مراسم به نمایش درمی آید و بعد از برش توسط عروس و داماد به مهمانان تعارف می‌شود یا نمی شود.کیک‌های عروسی از لحاظ اندازه، مواد تشکیل دهنده و سبک با هم متفاوتند. استادان شیرینی پزی از ابزار و مواد مختلفی برای درست کردن کیک‌ها استفاده می‌کنند که شامل مارزیپان، فوندان، خامه کره‌ای و شکلات و غیره می‌شود.

کیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیک

کیک عروسی امروزی سنت‌های قدیمی زیادی را پشت سر گذاشته است. یکی از سنت‌های اولیه مربوط به این کیک در رم باستان بوده است که روی سر عروس نانی به دو نیم می‌کردند تا برای زوج خوشبختی و شانس بیاورد. ولی کیک‌های عروسی مدرن از مراسم ازدواج پرنس لئوپولد، دوک آلبانی، در سال 1882 الهام گرفته شده‌اند. کیک عروسی او در واقع اولین کیک کاملاً خوراکی بود.خرافات زیادی در مورد کیک عروسی وجود دارد. در عروسی‌های سنتی آمریکایی، از دوشیزگان دعوت می‌شد تا روبان‌هایی را که به زیر هر لایه از کیک وصل شده بود بکشند. فقط یکی از روبان‌ها به یک حلقه یا مهره وصل بود و هر کسی که این حلقه یا مهره به او می‌رسید، نفر بعدی بود که ازدواج می‌کرد.

کیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیک

در کشورهای دیگر، کیک عروسی روی سر عروس بریده می‌شود تا فرزندآوری عروس تضمین شود و زوج خوشبخت شوند. بعضی از مردم دنیا نیز معتقدند که خوردن خرده ریزهای کیک خوش شانسی می‌آورد زیرا کیک عروسی نماد خوشبختی و زندگی خوب تازه عروس و داماد است.حتی افسانه‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ساقدوش‌های عروس با آرزوی شوهر دار شدن در آینده این کیک را می‌خوردند. این ساقدوش‌های امیدوار تکه‌ای از کیک را به خانه می‌بردند و زیر بالش خود می‌گذاشتند. بعضی از آنها نیز بعد از گذراندن تکه‌های کوچکی از کیک از حلقه عروس، آنها را داخل جوراب چپ شان و بقیه‌اش را زیر بالش شان می‌گذاشتند.

کیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیک

بریدن کیک نیز پر از نماد و سمبل است. در دنیای قدیم کیک را در میان مهمانان توزیع می‌کردند و این کار فقط توسط عروس انجام می‌شد، زیرا معتقد بودند این کار باروری عروس را تضمین می‌کند. با بزرگتر شدن عروسی‌ها و تعداد مهمانان این وظیفه شامل داماد هم شد و داماد به عروس در بریدن کیک و تقسیم آن بین مهمانان کمک می‌کرد. با شروع این سنت، عروس و داماد قبل از توزیع کیک، تکه‌ای از آن را با هم می‌خوردند و این کار نماد اتحاد و پیمان ابدی آنها برای مراقبت از یکدیگر و بودن در کنار هم برای همیشه بود.

کیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیککیک‌های عروسی رمانتیک کیک‌های عروسی رمانتیک